Beylikdüzü, İstanbul

Hakkında

Turgay Çavdar Kimdir?

İnsan kaynakları yönetiminde 23 yıllık tecrübesine sahip olan Turgay ÇAVDAR, Kamu Yönetimi Lisans ve Kamu Yönetimi & Siyaset Bilimi Yüksek Lisans eğitimi derecelerine sahiptir. İş yaşamına İstanbul Üniversitesi Personel Daire Başkanlığında başlamış, Türkiye’nin ilk Vakıf Üniversitelerinin birinde insan kaynakları departmanının kurulumu ve yasal süreçlerin tamamlanmasına liderlik etmiştir.

Türkiye’nin güçlü Perakende firmalarından LCWaikiki’ye Personel Müdürü olarak geçiş yaparak firmanın personel müdürlüğü yapısının güçlendirilmesinden etkin görev almıştır. Firmanın devlet teşvikleri, SGK uygulamalarından faydalanmasını sağlarken, ödeme ekranı, lojistik özlük işleri departman kurulumu, merkez ve lojistik depo bordro sistemi gibi önemli projelere liderlik etmiştir.

Modern insan kaynakları uygulamalarını LCWaikiki Seçme Yerleştirme Organizasyon Müdürü olarak uygulayan Turgay ÇAVDAR, görevde bulunduğu süreçte yönetici adaylığı programının yönetimi, kariyer planlama ve yetenek yönetimi programı ve organizasyonel gelişim süreçlerinin yönetiminden sorumlu olmuştur.

2013 yılında Aydınlı Grup’a Mağazacılık İnsan Kaynakları Müdürü olarak transfer olmasıyla birlikte şirketin mağazacılık insan kaynakları yapı ve sistemlerinin kurulumu projelerine ile Aydınlı Akademi, İç Eğitmen Yetiştirme, Mağaza ve Bölge Liderlik Programları, Uzman ve Satış Danışmanı Eğitimleri olmak üzere birçok eğitim programına liderlik etmiştir. Sektörel tecrübelerini Madame Coco firmasında İnsan Kaynakları Direktörü olarak güçlendirmiş olup, LOFT Mağazacılık bünyesinde Head of HR unvanına sahipken profesyonel çalışma hayatında değişiklik yaparak İnsan Kaynakları Danışmanı olarak devam etmeye karar vermiştir.

İs Hukuku Danışmanlığı, Assessor, Eğitmen, Koçluk ve Mentörlük gibi uzmanlıklara da sahip olan Çavdar, halen Üretim, Perakende, E-Ticaret ve Metal Sanayi gibi sektörlerde İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanlığı yapmaktadır.

İletişim